۳ طلا، یک نقره و یک برنز ایران در روز نخست
۳ طلا، یک نقره و یک برنز ایران در روز نخست

فرنگی‌کاران جوان کشورمان، مسابقات قهرمانی آسیا را قدرتمندانه آغاز کردند.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی آسیا از امروز (سه‌شنبه) و با برگزاری مسابقات پنج وزن نخست، در شهر منامه بحرین در حال برگزاری است که در پایان مسابقات پنج وزن نخست، آرش نگهداری در وزن ۵۵ کیلوگرم، ایمان محمدی در وزن ۶۳ کیلوگرم و  فردین هدایتی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به مدال طلا، مسعود کاووسی در وزن ۷۷ کیلوگرم به مدال نقره و علی عابدی درزی در وزن ۸۷ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

نتایج مسابقات نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۵۵ کیلوگرم سید آرش نگهداری در دور اول با نتیجه ۹ بر صفر پورین از هند را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر مهند حسن از عراق را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. نگهداری در این مرحله با نتیجه ۹ بر صفر مقابل یربول کمالیف از قزاقستان به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار مقابل کورمانبک ژاپاروف از قرقیزستان با نتیجه ۹ بر یک پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۶۳ کیلوگرم ایمان محمدی در دور نخست با نتیجه ۸ بر صفر ساباز از قزاقستان را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه‌نهایی با نتیجه ۶ بر ۲ از سد حسین الدین اولیمبایف از ازبکستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. محمدی در این دیدار با نتیجه ۱۲ بر ۴ رازاک بیشیکیف از قرقیزستان از از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۷۷ کیلوگرم که با حضور ۷ کشتی‌گیر، در دو گروه ۴ و ۳ نفره و به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود، مسعود کاووسی در دور نخست با نتیجه ۵ بر صفر ساچین از هند را مغلوب کرد، در دور بعد با نتیجه ۸ بر یک عبدی باکیر مولدوگاریف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت و در دور سوم با نتیجه ۹ بر صفر مقابل  ریکو شیگنو از ژاپن به برتری رسید. کاووسی در مرحله نیمه‌نهایی با نتیجه ۲ بر یک از سد عمر ساتیف از قزاقستان گذشت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار مقابل سمندر بابانظراف از ازبکستان با نتیجه ۴ بر صفر و ضربه فنی مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۸۷ کیلوگرم علیرضا عابدی درزی در دور نخست مقابل ماکسات سایلاو از قزاقستان با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، به دیدار رده‌بندی راه یافت. عابدی درزی در این دیدار با نتیجه ۵ بر ۳ ژنیش ژومابکوف از قرقیزستان را مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۱۳۰کیلوگرم که با حضور ۷ کشتی‌گیر، در دو گروه ۴ و ۳ نفره و به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود، فردین هدایتی در دو دیدار و با نتایج ۸ بر صفر و ۱۰ بر ۲ به ترتیب از سد تموربک نسیم‌اف از ازبکستان و پاروش از هند گذشت و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۹ بر صفر مقابل جون هو پارک از کره جنوبی به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. هدایتی در دیدار پایانی با نتیجه ۹ بر یک تیموربک نسیم‌اف از ابکستان را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.

مسابقات اوزان ۶۰، ۶۷، ۷۲، ۸۲ و ۹۷ کیلوگرم فردا برگزار می‌شود.

  • نویسنده : ایرج ملکی
  • منبع خبر : تسنیم