ورزش سیروان در سایه مدیریت کاردان و باتجربه متحول شد/امروزه سیروان در زمینه زیرساخت های ورزشی حرفی برای گفتن دارد
ورزش سیروان در سایه مدیریت کاردان و باتجربه متحول شد/امروزه سیروان در زمینه زیرساخت های ورزشی حرفی برای گفتن دارد

ایرج ملکی/ شهرستان سیروان در سال های گذشته با مشکلات عدیده ای در زمینه های مختلف روبرو بوده و عدم وجود زیرساخت های ورزشی هم از این قاعده مستثنی نبوده است.

با انتصاب یکی از جوانان کاردان و باتجربه سیروانی، خوشبختانه این شهرستان از لحاظ زیرساخت های ورزشی و موفقیت ورزشکاران در رشته های مختلف رشد قابل توجهی داشته و به یقین این موفقیت ها در آینده نیز استمرار خواهد داشت.
عباس زاده که خود در گذشته یکی از ورزشکاران با استعداد این دیار بوده و بدلیل نبود امکانات در آن زمان آنچنان که باید و شاید نتوانست به آرزوی دیرینه خود برسد ولی امروزه به هر دری می زند تا مشکلات زیرساختی ورزشی این شهرستان را برطرف کند و جوانان امروزی بدون دغدغه در میادین ورزشی عرض اندام کنند.
جوانان و نوجوانان این دیار از عملکرد ۳ ساله این مدیر انقلابی راضی هستند و انتظار دارند که مدیرکل ورزش و جوانان استان به برنامه های آن ایمان داشته باشد تا فرزندان این مرز و بوم بتوانند نام ایلام و ایران را در سکوهای ورزشی جهانی فریاد بزنند.
رئیس ورزش و جوانان سیروان با اشاره به اینکه سرانه فضای ورزشی در این شهرستان ۳۴ سانتیمتر است،گفت: با اتمام ۲ طرح زمین چمن روستایی لرینی که هم اکنون ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با تخصیص ۴ میلیارد ریال در سال جاری، در سال آینده به بهره‌برداری برداری می رسد و استادیوم فوتبال لومار با ۸ میلیارد ریال اعتبار سال آینده نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
“علی عباس زاده” با بیان اینکه با اتمام پروژه های نیمه تمام،این شهرستان از لحاظ سرانه ورزشی به استاندارد کشوری می رسد، افزود: با افتتاح سالن ورزش های رزمی شهر لومار چندین رشته در آن فعالیت می کنند و با ایجاد این زیرساخت ها رضایت نسبی ورزشکاران این رشته ها فراهم شده است.
وی اظهار داشت: برای اولین بار در سطح شهرستان رشته های ورزشی ژیمناستیک، کاراته بانوان و آقایان، کونگ فو، کشتی و ایروبیک راه اندازی شده و تلاش می شود این زیرساخت ها توسعه پیدا کند تا ورزشکاران بتوانند استفاده کنند.
رئیس ورزش و جوانان سیروان از حضور سرکار خانم شکوفه داوری یکتا در تیم ملی سه گانه بانوان این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: مقام چهارم تیم هندبال روستایی سیروان در مسابقات قهرمانی روستایی کشور یکی از افتخارات ورزشکاران در این عرصه بوده است.
عباس زاده از دعوت چند هندبالیست نوجوان سیروانی به اردوی تیم ملی در طول سه سال گذشته تاکنون خبر داد و گفت: در طول این سالها ۱۲ خانه ورزش در سطح شهرستان ایجاد شده در حالیکه این منطقه در گذشته ۳ خانه ورزش دارا بوده است.
وی اظهار داشت: تأمین ۲ میلیارد تومان اعتبار برای کلنگ زمین چمن مصنوعی در شهر لومار و رایزنی برای تخصیص اعتبار برای کلنگ زنی سالن ورزشی در دهستان زنگوان از دیگر اقدامات سال جاری بوده که انتظار می رود خواسته جوانان این دیار محقق شود.
مدیر ورزش و جوانان سیروان تصریح کرد: کسب مقام های متعدد توسط کاراته کاهای بانوی سیروانی در مسابقات استانی، کشوری و بین المللی از دیگر افتخارات ورزشکاران این منطقه بوده است
عباس زاده خاطرنشان کرد: انتخاب  عنوان مدیر برتر در سال گذشته، انتخاب اداره ورزش و جوانان سیروان برای ۲ سال متوالی به عنوان شهرستان برتر در بین شهرستان های استان تنها بخشی از توفیقات این اداره بوده است.
وی ادامه داد: سیروان میزبان افتتاحیه جام پرچم استان ایلام بوده و تیم روستای بوژان در بخش آقایان، قهرمان اولین دوره این مسابقات در بین شهرستان های استان بوده است.