۹۰ میلیارد ریال برای آسفالت روستاهای قاضی خان و چم جنگل هزینه می شود
۹۰ میلیارد ریال برای آسفالت روستاهای قاضی خان و چم جنگل هزینه می شود

فرماندار سیروان گفت:بیش از ۹۰ میلیارد ریال برای روستاهای قاضی خان سفلی و علیا و چم جنگل هزینه می شود.

به گزارش پایگاه خبری جزمان؛ “محمدباقر شریفی” در بازدید مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام از برخی از روستاهای این شهرستان افزود: از این مبلغ ۶۰ میلیارد ریال برای روستاهای قاضی خان سفلی و علیا و ۳۰ میلیارد ریال برای آسفالت روستای چم جنگل هزینه می شود.

وی اظهار داشت: برای ایجاد زیرساخت ها و زیباسازی مبلمان روستایی بیش از ۸ هزار متر مربع در روستاهای قاضی خان سفلی و علیا و  ۵ هزار متر مربع در روستای چم جنگل در تابستان امسال آسفالت و طی چند روز آینده عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

فرماندار سیروان تصریح کرد: به منظور جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها برنامه های قابل قبولی در سطح روستاها بخصوص مناطق کمتر توسعه یافته در حال اجرا است.

شریفی با بیان اینکه دولت سیزدهم توجه ویژه ای به مناطق روستایی دارد، اظهار داشت: در طول سال گذشته تعدادی از روستاهای شهرستان از طرح هادی برخوردار شدند و امسال این موضوع نیز استمرار دارد.

فرماندار سیروان گفت: زیباسازی مبلمان و ایجاد زیرساخت ها در سطح روستاهای شهرستان باعث جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها و مهاجرت معکوس به مناطق روستایی می شود.

شریفی با بیان اینکه بازدید از مناطق روستایی به منظور رفع مشکلات و توزیع عدالت اعتبارات است، تصریح کرد: در طول سال گذشته تاکنون از بیش ۵۷ روستا بازدید میدانی انجام شده، مشکلات شناسایی و در کمیته برنامه ریزی شهرستان مطرح و پروژه های اولویت دار در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه مشکلات در سطح مناطق روستایی این شهرستان شناسایی شده و تلاش می شود که در کمترین زمان ممکن انجام شوند، خاطرنشان کرد: مسئولان شهرستان تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات زیرساختی بکار خواهند گرفت و به ترتیب اولویت اجرایی می شوند.

فرماندار سیروان گفت:طرح نهضت آسفالت معابر روستایی با هدف ارتقا بهداشت محیط عمومی هدایت آب‌های سطحی، ارتقای کیفیت محیط زندگی و ایجاد نشاط و انگیزه برای تثبیت جمعیت در روستا‌ها انجام می شود.

  • نویسنده : ایرج ملکی